Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50км/ч, а вие карахте с 80км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези двадесет лева...
Обаждане в IT отдела:
- Здравейте, започнах наскоро работа в счетоводството и не знам как се ползва компютър. Кажете, моля, какво да правя.
- Не се вълнувайте, вземете за начало един бял лист хартия и химикалка. Сега напишете с големи букви "МОЛБА", а по долу:
"На основание чл. 326 от Кодекса на труда ви предизвестявам, че прекратявам трудовия си договор.."
Мъж минава на червено и го спира полицай:
- Документите, моля!
- Нямам. Когато се развеждахме, на мен се падна колата, а на жена ми - шофьорската книжка.
Обява за работа:
"Вие сте млада 25 годишна красива и привлекателна. Имате 2 висши образования, владеете перфектно 3 езика. Имате руса коса, дълги крака и чаровна усмивка и искате да вземате заплата между 5 и 10 хиляди лева!"
Вървете на майната си! На нас ни трябва арматурист!
Разговор между контрола и пътник в градски автобус:
- Вашето билетче?
- Моето билетче.
- Вашето билетче?
- Моето билетче.
- Вие какво зациклихте ли? Други думи не знаете ли?
- Знам. Прахосмукачка...
- А бе вие да не сте болен?
- А вие да не сте доктор?
- Аз не съм доктор!
- А пък аз не съм водопроводчик.
- Май ви хлопа дъската...
- Що, да не сте дърводелец?... А, ето я и мойта спирка !
Изпотен пощальонът гребе към фара на близкия остров и със злоба връчва на пазителя на фара писмо.
- Ако и другия път доплуваш тук такъв сърдит,- казва пазачът на фара,- ще се абонирам за някой вестник.
На магистралата София-Перник при караулката на Владая катаджия спира "Москвич" с пернишки номер. След като проверява документите, пита шофьора:
- Ти пиеш ли?
- Ами... Добре. Сипи по едно...
Професор изпитва свой студент, който незнае нищо. Накрая той му казва:
- Ако ми зададеш 3 въпроса, на които не успея да отговоря ще ти пиша 6.
- Добре. Първият ми въпрос е: Кое нещо е законно, но не е логично? Втори: Кое нещо е логочно, но не е законно? И последен въпрос: Кое нещо е незаконно и нелогично?
Мислил професорът, мислил и накрая написал отлична оценка на студента и го отпратил. После попитал кой от останалите ще отговори на тези въпроси. Станал друг студент и казал:
- Вие сте женен, а жена ви е по-млада от вас. Това е законно, но не е логично. Второ: Жена ви си има любовник. Това е незаконно, но е логично. И последно: На този любовник вие току-що писахте шестица. Това е незаконно и нелогично.