Тъй като настанало голям глад в гората Лъвът от своя страна като цар на животните свикал всички да се съберът и да обсъдят проблема.
Събра ли се всички животни и Лъвът казал:
-За да няма повече глад предлагам всеки да каже виц и ако всички се расмеят няма да го ядем.
Първи бил Вълчо, той казал много тъп виц на който никой не се засмял и го изяли.
Втори била Лисана и тя казала много тъп виц на който никой не се засмял и нея изяли.
Дошъл ред на Зайко, но той казал толкова смешен виц, че всички се тръшнали от смях, но само камилата не се засмяла, и него изяли.
Но преди следващия виц Камилата почнала да се хили и не спирала, тогава я попитали защо се смее, а тя казала:
-Хаххах, Зайчето какъв смешен виц каза!
Събрали се кокошките и прасетата да регистрират ООД в Окръжния съд за производство на хранителни продукти. Когато решавали кой с какво ще участва в бизнеса, кокошките предложили на прасетата :
-От вас месото, а от нас яйцата.
Една крава се качила на една върба. Видяла я друга крава и попитала;
- Какво правиш горе на върбата ма?
- Ям круши не виждаш ли?!
- Кви круши ма, върбата не ражда круши!
- Кво искаш ма, аз си ги нося от вкъщи....
Слонът стъпил в един мравуняк. Мравките се покатерили на него.
Слонът разтърсил глава и те изпопадали. Останал само Пешо.
Другите мравки започнали да викат:
- Удуши го, Пешо!
Слонът побягнал. След малко клон съборил Пешо.
Той се върнал при другите и те го попитали:
- Къде е слона?
- Избяга.
- Лъжеш, Пешо, още дъвчеш
Мъж отива на лов. Вечерта се прибира и вика на жена си:
- Жена, скивай къв заек фанах.
- Ама, той е одран, бе!
- Ми да, щото го гръмнах, когато се къпеше.
Заекът решил да се беси и си сложил примка и се вързал за едно дърво.Минала Лисицата и го попитала:
-Заио ма какво правиш-бесим се казва заека.
-А защо си се вързал за крако -защото за гушата ме души!!!
Събрали се три кучета - Доберман, Питбул и едно от онези кадето кожата им е толкова набръчкана, че им виси от всякъде.
- Добермана казал: "Аз веднъж като се сбих с един Ротвайлер, знаете ли къв белег ми остави - ей тоя на челото. Ама аз като го захапах за врата и му го счупих като пръчка."
- Тогава Питбулът казал: "АААА, тва не е нищо. Тоя големия белег на гърдите ми виждате ли го. Той е откогато се бих с една Немска овчарка, захапа ме и ми откъсна част от месото. Обаче аз я захапах и й счупих врата като клечка за зъби."
- Тогава се обадило и онова набръчканото куче: "А вие виждате ли тая дупка на врата ми...." и почнало да си набира кожата. Набирало, набирало, набирало.... и казало: "Ей тва ми е дупката на гъза."
Жабата видяла шарана да се припича на слънце в една плитчина и го попитала:
- Какво правиш тук?
- Чакам да дойде някой рибар.
- Защо, да не ти е омръзнал живота?
- Не, комбина сме с крокодила, аз съм примамка.