Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Зуум кв. Изток

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Доставчици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
пешеходец



Регистриран на: 02 Яну 2010
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Яну 02, 2010 12:18 pm    Заглавие: Зуум кв. Изток Отговорете с цитат

Привет. Да обсъдим въпросния доставчик?
Освен спирането на нет-а, при лошо време, което за мен е супер скандално, за друго немога да се сетя. Все пак Аз си плащам за неограничен интернет....
Скоростите са горе-доло добри.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astankov



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвах ги около 3 години без забележки но миналата година около коледа започнаха проблемите......... кражби на МАС адреси бавен нет
недозареждане на страници и т.н. и т.н. Обаждах се почти всеки ден сигурно ме помнят но без резултат идваха вкъщи с лаптопи и кво ли не и
пак не. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad По едно време казаха че компютъра бил развален затова взех лаптоп от роднина и познаите същата работа.

От посещенията им вкъщи разбрах колко неграмотни има в екипа им:
един дето носеше стикер ма не му видях името мърляв беше не знаеше
да пусне пинг просто не знаеше да подреди командата.
Други ми викаха че кво му било нали отварял страници а пък че свалям
със 100 кб/сек кво от това нещо го били "усмели". Еми като сте го усмели
вас ви пращат да го оправите а пък че неможете и незнаете това не ме интересува.

Та издържах ги още месец два понеже не ми се плащаше инст. такса на другия доставчик но положението стана хептен нетърпимо и ги зарязах.

Сега съм на Перник Лан. И те не са цвете за мирисане но се понася. Давали са ми поне компенсация за дни без нет което досега при Зуум не се е случвало.

И на второ място плащам 20 вместо 25 лв. което не е за подценяване
като се има предвид ситуацията в момента.

Та такива са мойте впечатления за въпросния доставчик за съжалене.

А и забравих да вметна - всички доставчици крият ъплоуд скоростта
към България и чужбина на въпросния доставчик когато го ползвах беше така:

БГ - 3,5 мегабита/с
Чужбина - 1 мегабит/с

И май се определя индивидуално щото по едно време ми беше 1,5 Мбит/с та ходих в офиса да ги питам и те ми го вдигнаха.

Стига толкова от мене щото ще ме намразят но това са реалностите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mapu0



Регистриран на: 15 Яну 2010
Мнения: 2
Местожителство: Pernik

МнениеПуснато на: Пет Яну 15, 2010 6:44 pm    Заглавие: Информация за някои членове на този форум Отговорете с цитат

Здравейте,тъй като видях какво е написано от някои потребители явно си нямат и напредстава от интернет и най-вече "ПИНГ",защото по думите на потребителя "astankov" единствено разбирам,че си няма и ни най-малка представа от интернет технологии,пък да не говориме за нещо повече.Само едно ще ти кажа:
-Във фирма "ЗУУМ" ООД държим на клиентите и всички проблеми се отстраняват своевременно,а ако има проблем той се отстранява в рамките на 24 часа.

Много ми е интересно да ми кажете според вас какво означава пинг и след като има хора,които много разбират нека да го покажат с действия,а не с коментари по форумите на град Перник.

А и пак е добре че от всички абонати на "ЗУУМ" се е оплакал 1 човек - това е похвално за човека БРАВОООООООООООООО

Така,да обърнем внимание и на първото мнение:
Ще кажа следното: По принцип интернета при бурии и гръмотевици се спира за доброто на клиентите,но това явно Вие не го осъзнавате,защото по-добре да нямаш 20 минути интернет,отколкото после да нямаш 1 ден а дори и компютър.Но иначе на тези хора,които са недоволни че при бурии нямат интернет,мога само да им кажа че трябва да се замислят защо го прави фирма "ЗУУМ".

Доколкото до това,че техника който е отишъл при въпросния абонат е бил "мърляв" - ами извинявай,но тези хора се качват по покриви и по стълбове и ще е трудно да са чисти и това е някакъв вид показател,че работят Wink

Във връзка с казаното,трябва да се каже,че задължението на техника е да достави интернет връзка до самата лан карта,а задължение на абоната е да си поддържа компютъра,защото все пак нямаме техническата възможност за поддръжка на всички компютри на абонатите(ако ме разбирате какво имам в предвид)...


Отностно таксите:Моля да погледнеш като скорости какво получаваш за 20лв на Перник лан и какво си получавал за 25 лв на "ЗУУМ" - Ако незнаеш как да го направиш,отвори http://speedtest.net и натам няма смисъл от жокери Razz
_________________
Share Made Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
пешеходец



Регистриран на: 02 Яну 2010
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Яну 16, 2010 10:10 pm    Заглавие: Re: Информация за някои членове на този форум Отговорете с цитат

[quote="Mapu0"]
Така,да обърнем внимание и на първото мнение:
Ще кажа следното: По принцип интернета при бурии и гръмотевици се спира за доброто на клиентите,но това явно Вие не го осъзнавате,защото по-добре да нямаш 20 минути интернет,отколкото после да нямаш 1 ден а дори и компютър.Но иначе на тези хора,които са недоволни че при бурии нямат интернет,мога само да им кажа че трябва да се замислят защо го прави фирма "Зуум"[/quote]

Марио, няма такъв филм като "По принцип интернета при бурии и гръмотевици се спира за доброто на клиентите" !!
Това може би е практита само във Вашата фирма. Никой в София примерно не го прави! Достатъчно грамотен съ.м, за да си сложа примерно един суич преди компа, за да изгори порта ако има буря.Или да си извадя кабела(най-елементарното). Или за хората които не разбират- в почти всеки компютърен магазин се продават джаджите които се слагат пак преди компа-знаеш за какво говоря.
После.. Аз си плащам за неограничен интернет достъп-НЕОГРАНИЧЕН. А Вие го ограничавате. В договора пише друго....
Какво ли ще стане ако някой се оплаче в Комисията за защита на потребителите??? Просто не е редно да не получаваме нещо, за което си плащаме. Аз съм избрал вас, защото Ви препоръчаха. Но започнат ли дъждовете, положението става плачевно.....
За останалото-мърлявоста съм съгласен. Работата на техниците понякога наистина може да е мръсна. Но мърлявост и некомпетентност... има разлика май Smile


Последната промяна е направена от пешеходец на Нед Яну 17, 2010 12:06 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешеходец



Регистриран на: 02 Яну 2010
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Яну 16, 2010 10:18 pm    Заглавие: Забравих Отговорете с цитат

За кражбата на МАК адрес също ми се е случвало. Което говори не много добре за доставчика...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astankov



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Яну 17, 2010 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такааааа....Гневното мнение което чаках......... Laughing

Първо това е форум и ще си пиша каквото си искам без да нарушавам
правилата разбира се!

Проблемите се отстранявали за 24 часа да да 3 месеца не ви стигнаха.
Обяснснието - имало оси във суича Laughing Laughing Laughing ми купете си раид.
А относно доставката на нет до лан картата колко да сменя 15-20 за да видя един и същи резултат. Относно това че служителя бил мърляв - неправилно сте ме разбрали стикера беше мръсен и нечетлив и не се виждаше име. Относно speedtest.net откога го препоръчвате на клиентите ви да го ползват - мен убеждавахте че лъжел. Ваши служители правиха тест на въпросния сайт от моя комп и видяха че не вдига повече от 3 мегабита/сек и казаха че не е вярно ама беше.
Да вметна само че в момента съм със същата лан карта както преди -
защо сега при новия доставчик всичко е о.к. а преди не?

Относно МАК адреса лично ме убеждавахте че кражбата му е непредотвратима и няма какво да се направи това как ще го коментирате?

И друго - как ще коментирате индивидуалното определяне на ъплоуд скоростта за всеки потребител - лично ви карах да я вдигате.

В заключение ще кажа че не съм IT спецаиалист но командите:
ping , tracert , nslookup и др. са ми познати лошото е че маи и вие ги
разбирате колкото мен т.е. само са ви познати.

И все пак нямам нищо лично към фирмата просто споделям горчив опит за съжаление.

Поздрави на всички......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mapu0



Регистриран на: 15 Яну 2010
Мнения: 2
Местожителство: Pernik

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2010 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Така,да запазим все пак добрия тон!По принцип с много от нещата които сте написали съм съгласен,защото нещата стоят по този начин,но например за скоростта незнам какъв е бил проблема,защото ако speedtest.net ти показва 3 мегабайта,както го написа ти това означава,че сме ти давали 24 Mbit(мегабита)и незнам какъв е бил проблема,но да не се караме за минали неща,според мене щом си си доволен на нвият доставчик е супер и се радвам за теб

Във връзка с командите в предишното мнение само ще кажа - че това че да приемем че един техник явно не ги знае,но това не означава,че цялата фирма не ги знае.А и на теб като са ти познати е добре,обаче това не е достатъчно.

Използвайте http://google.bg за повече подробности

EnJoY Wink
_________________
Share Made Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
astankov



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правя разлика между мегабит и мегабайт и в горния пост умишлено го
написах с дума а не просто МБ.

В speedtest.net скоростта е в мегабити за секунда:



Но както казваш да не се караме за стари неща просто няма смисъл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sashe123



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Чет Авг 12, 2010 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм на зуум нет и нямам абсолютно никакви проблеми мн съм доволен Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astankov



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Вто Сеп 07, 2010 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="sashe123"]Аз съм на зуум нет и нямам абсолютно никакви проблеми мн съм доволен Smile[/quote]

Така бях и аз няколко години но послеее............... както и да е.

Когато ползвах услугите им мрежата беше толкова несигурна , че беше по
силите на всяко хлапе дето е изкарало двойка и баща му не му е дал пари да си плати нета да свали най-елементарната програма от нета за сканиране на мрежата и да ми види ИП адреса и МАК адреса. И аз будалата вече плащам и за него. Дано нещата са се променили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Доставчици Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group