Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Не купувайте мебели от Мебелния магазин в ДетМаг

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stamendel



Регистриран на: 09 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Сря Авг 09, 2006 9:10 am    Заглавие: Не купувайте мебели от Мебелния магазин в ДетМаг Отговорете с цитат

Не купувайте мебели от Мебелния магазин в ДетМаг
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viper



Регистриран на: 06 Яну 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Сря Авг 09, 2006 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes И защо Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elsii



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, значи има още някой излъган и ощетен от тях.
За нищо не стават.
Жалко само че не знам къде да подам оплакване за да им спрат дейността.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlak78



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По какъв начин сте "излъгани и ощетени"? Разкажете, смятам, че ще бъде полезно.
Можете да се оплачете в Комисията за защита на потребителите Териториално подразделение: Перник
Телефон: 076/ 603312
Адрес: ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 11, ет. 7, стая 22
http://www.ktzp.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elsii



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност не са виновни само те, а и фирмата производител.
Исках да купя спалня, убедиха ме че при тях, дървото от което се изработват е най-дебело /3.5 см., а всички останали работили с 2.8см./.
дадох поръчка, с точни размери начертахме всичко, както исках, препоръчаха ми шкафовете под спалнята да не са на колелца, а на релси, исках шкафовете да са дълги 90 см., казаха че може.
Когато докараха спалнята вкъщи се оказа че, дебелината на дървото е 2.8 см.; шкафовете са 50 см./а си ги платихме за 90см./; по самите табли на спалнята беше разчертавано с молив и после лакирано т.е. таблите са надраскани; на единия шкаф лицевата страна е по-светъл цвят /все едно е взет шкаф от друга спалня, по-светла/. Сглобихме си я сами въпреки, че уговорката беше те да я сглобят. На втората вечер матракът падна. Оказа се че трупчетата които държат матрака "висят" във въздуха захванати с по 2 пирона, които влизат в таблите по 1 см. и не опират в земята т.е. матрака лежи върху шкафчетата. Извиках тези от фирмата да видят спалнята. Казаха че, на трупчетата трабва да се сложат рапитки /"купете си рапитки ще дойда да ви ги сложа" , вече година и половина ми ги "слагат"/. Когато погледнах на скицата която чертаха пред мен, се оказа че размерат на шкафчетата го няма т.е. по подразбиране трябва да са стандартни размери 50см. /при пускането на поръчката записаха 90см./. Според тях и надрасканото по таблите ще избледнее до няколко месеца /мина се година и половина и не е избледняло, не знам и как ще избледнее като е запечатано с лак/. Забравих да спомена че и нощното шкафче не беше това което поръчахме. Почаках 5-6 месеца да дойдат да я дооправят, но си останах само с чакането, когато ходех при тях в ДетМаг в присъствието на други клиенти казваха "ще дойда утре", а понякога се правеха че не ме познават, да не заговоря за проблемната спалня, да не загубят клиените си. И така след няколко месеца матракът се изкриви, защото буквално нищо стабилно не го държи, и тъй като лежеше и върху шкафчетата, те спряха да се отварят, изпаднаха от релсите.
Извиках дърводелец да я оправи и си платих допълнително.
След всичко това отидох до няколко други фирми да попитам колко би ми струвало да ми направят точно този модел спалня с точно тези размери, - с 200 лв. по-малко /изключвам това което платих на дърводелеца да я оправи/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlak78



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ужас.
В крайна сметка, те в магазина би трябвало да могат да гарантират качеството на това,което продават. Ако веднъж производителят е излязъл некоректен или повече не се работи с него, или да си оправи пропуските.
elsii, ако имаш документи за цялата одисея мисля, че можеш да ги съдиш.
А ако не - просто си отмъсти, като разкажеш на всички, че на този магазин не може да се има доверие Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elsii



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мина се вече година и половина така че от съд няма смисъл. Но пред познати и непознати разказвам колко съм "доволна " от тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pepina



Регистриран на: 09 Авг 2006
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes Ако питаш мен не трябва само да разказваш,а направо в държавен вестник да обявиш никой да не пазарува от там.Не им прави чест на собствениците на магазина да не вземат никакви мерки и да продължават да работят с този производител.Заслужават добра глоба!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
violeta



Регистриран на: 23 Авг 2006
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2006 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

НИКОЙ ДА НЕ КУПУВА МЕБЕЛИ ОТ МАГАЗИНА В ДЕТ МАГ,ЗАЩОТО ПОРЪЧВАШ ЕДНО А ПОЛУЧАВАШ СЪВСЕМ ДРУГО И КАТО ВИД И КАТО ЦВЯТ, А ВЪРНЕШ ЛИ ГО ЗА КОРЕКЦИЯ ЦВЕТОВЕТА СА СЪВСЕМ РАЗЛИЧНИ ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stamendel



Регистриран на: 09 Авг 2006
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

г-н Таков (собственика на магазина) може и да може да рисува, ама нищо не разбира от мебели.
През два дена сменяхме цветовете, защото се оказва че цветовете които ни предлага не се подържат от производителите. Един ден вика за някои от шкафовете, че ще се направят по един начин, на следващия ден по друг начин.
Ние му казваме искаме да е по един начин, той се запъва като магаре на мост, че така нямало да бъде добре, все едно че кухнята ще е за него.
Освен това е много нелюбезен и няма желание да обяснява (може би защото не разбира).

Както и да е след съдействие от страна на производителя успяхме да я направим добре, но се оказа че въпросния господин си е сложил 700-800 лева надценка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim53



Регистриран на: 02 Сеп 2006
Мнения: 1
Местожителство: pernik

МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2006 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed Дами и господа,нищо ново под слънцето...За съжаление.

Това,което правят в този магазин не е от вчера,или от миналата година.Най-вероятно са такива"майстори"от самото начало.
А колкото до това,че отговорност носи и производителя,е така,при положение,че има коректно подадена поръчка .Но когато вземеш пари за един размер,или вид дървесина,а поръчаш това,за което ще платиш по-малко,тогава не виждам каква е вината на "Троянска мебел".Имала съм контакти и с тези от ГУМ и директно с Троян.Разликата е огромна и в качество и в цена.

Се ла ви - казват французите

Чао
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group